Хороші шпалери здатні створити комфортний клімат у будинку та прикрасити його. Але з часом вони втрачають свою колишню привабливість, рвуться, вицвітають, а від цього, відповідно, псується зовнішній вигляд приміщення.
Якщо шпалери вчасно доглядати – мити їх, підклеювати, пилососити та захищати від світла, то ви можете продовжити їх вік. Як правильно доглядати різні види шпалер?
Акрилові шпалери
Акрилові шпалери вважаються золотою серединою між паперовими та флізеліновими. Їх рекомендується купувати тим, у кого є маленькі діти та домашні вихованці. Вони вважаються відносно недорогими, стіни дихають. За такими шпалерами легко доглядати. Їх достатньо мити за допомогою м’якої тканини.
Паперові шпалери
Паперові шпалери є найпопулярнішими серед інших видів. Їх просто наклеювати, вони відносно дешево коштують та безпечні. Створюють не лише затишну атмосферу, а й дозволяють стінам дихати і не дають розвиватися мікробам та грибкам. Доглядати паперові шпалери дуже легко. Тим більше зараз виробники виготовляють моделі, стійкі до яскравого сонця. Звичайно, їх не можна мити вологою тканиною, але пил, що осів, можна видаляти пилососом з м’якою щіткою. Придбайте волотку з м’якого пір’я і прокидайте його один раз на тиждень. Якщо шпалери порвалися, їх можна підклеїти клеєм ПВА. Якщо утворилася невелика подряпина, змастіть її клеєм (злегка злегка краю), потім акуратно з’єднайте і промокніть надлишки клею вологою тканиною. Просушіть феном і на 10 секунд притисніть пошкоджене місце ганчіркою. Якщо потрібно замінити певну ділянку, тоді діставайте шматочки шпалер, які залишилися після ремонту і замінюйте пошкодження. Пошкоджені ділянки бажано відразу клеїти в міру їхнього утворення.
Вінілові шпалери
Цей вид шпалер відрізняється своєю незвичністю. Шар паперу покривають спеціальним не шкідливим для людини розчином (ПВХ). Їх легко можна мити. Вони можуть бути простими та спіненими. Чистять їх м’якою ганчіркою або губкою, компакт-вінілові шпалери, можна чистити миючим розчином.
Флізелінові шпалери
Флізелінові шпалери складаються з целюлози та синтетичних тканинних волокон. Вони підходять для нерівних стінок, тому що дуже товсті. Зазвичай їх наклеюють для фарбування. Їх можна фарбувати 5-6 разів. Такі шпалери “дихають” і не бояться вологи. Доглядати їх можна за допомогою сухої губки або пилососа. Якщо при фарбуванні використовувалася водостійка фарба, можна доглядати їх вологою тканиною.
Не рекомендується використовувати для чищення будь-яких видів шпалер, органічні розчинники!