Процес приготування їжі спричиняє зміну температури повітря, його вологості, а також виділення чада, гару, кіптяви. Внаслідок цього всім кухонним поверхням і стінам в тому числі потрібні часті санітарно-гігієнічні процедури.
При необхідності підібрати шпалери на кухню, потрібно враховувати такі їх якісні властивості, як:
- Довговічність та зносостійкість;
- Вологопроникність;
- Жаростійкість;
- Щільність.
Ці властивості перешкоджають швидкому зносу шпалер, витримують часте миття за допомогою губки та різних миючих засобів. Вони не гальмують повітрообмін, а значить, циркуляція повітря не буде порушена. Важливим критерієм при підборі шпалер є їх екологічна безпека та чистота.
Вибір шпалер залежить і від того, на південний або північний бік виходять вікна вашої кухні. Чим менше сонця потрапляє, тим більше світлими і сонячними потрібно підбирати відтінки поверхонь. Апельсиновий, пісочний або червоний колір стане основними при дизайні кухні. Вони компенсують нестачу сонячного світла, додадуть радості, піднімуть настрій. Якщо кухня сонячна, то присутність помаранчевого та червоного призведе до відчуття постійно підвищеної температури в кімнаті, особливо під час готування чи спекотного літнього дня. Це може призвести до пригніченого, млявого стану, зниження загального тонусу, погіршення апетиту. Тут найбільш доречними будуть кольори, що охолоджують: блакитний, синій, фіолетовий.
Важливе значення має малюнок, нанесений на шпалери:
- Вертикальна смужка оптично підніме стелю, кімната здаватиметься вище;
- Горизонтальні лінії допомагають візуально розширити приміщення;
- Великий малюнок не підходить для невеликих кімнат, він прикрашає об’єм, зменшує приміщення у розмірах; для маленьких кухонь потрібно підбирати дрібний ненав’язливий орнамент;
- Зображення, спрямовані на діагоналі, створять відчуття руху в приміщенні, додадуть інтер’єру динаміки.
Текстурна будова шпалер надасть кімнаті індивідуальності. Відмітними ознаками текстурних шпалер є їхня рельєфна поверхня, яка надає затишку та комфорту приміщенню.
Колір кухонного гарнітура, обідньої групи, стінок повинні гармонійно поєднуватися, не суперечити один одному.
Бежевий колір меблів для кухні є нейтральним. Він ненав’язливий, що легко поєднується з іншими, тому підібрати шпалери в цьому випадку легко. Особливо відповідними тонами шпалер є:
Білий. У цьому випадку приміщення стає дуже ніжним, легким, його межі розмиваються. Для цієї кухні особливо важливо підібрати різноманітні декоративні елементи.
Шоколадний. Розведені шоколадні тони шпалер вигідно підкреслять бежевий гарнітур, важливим моментом у цьому випадку є правильний вибір насиченості та відтінку кольору.
Бузковий. Незвичайне поєднання, що надає кухні свіжості, новизни.
Нейтральний білий колір меблів дозволяє використовувати будь-який колір для дизайну стін. Вибір шпалер залежить від заданого стилістичного напрямку. Звісно, у такому разі потрібно відмовитися від білих шпалер.
Меблі помаранчевого кольору для кухні – сміливе та яскраве рішення. Тон перегородок за таких меблів повинен бути якомога ненавязливим, розмитим. Якщо є бажання трохи приглушити соковитість помаранчевого, то сірі або молочні тони допоможуть у цьому. Нейтральні шпалери делікатно пом’якшують інтенсивний помаранчевий, роблять інтер’єр гармонійним.
Для тих, хто мріє про життєствердний, яскравий інтер’єр, вдалим вибором буде яскравий білий колір для перегородок.
Зелені кольори шпалер – поєднання, підказане природою. Чим яскравіший відтінок гарнітура, тим світлішими повинні бути стіни – це правило гарантує гармонійність дизайну кухні.
Червоний гарнітур на кухні є центром уваги і не терпить присутності таких самих яскравих та яскравих кольорів. Щоб інтер’єр не став агресивним і не викликав роздратування, необхідно врівноважити його спокійнішими тонами: сірим, мармуровим, молочним. Эффектно стильно виглядає червоний гарнітур на фоні білої поверхні.
Натуральне дерево виглядає розкішно, не підвладно модним віянням, не потребує додаткових декорацій. Тому шпалери для таких меблів краще підібрати натуральні кольори: фісташкові, молочні, пісочні. Причому колір шпалер підбирається під природний відтінок деревини меблів.
Якщо дерево з червоним або шоколадним відливом, то його ефектно відтінять пісочні або світло-зелені перегородки, жовто-коричневий меблевий гарнітур створить вдалу композицію зі стінами натуральних жовтих або ванільних приглушених тонів.
Будь-який відтінок зеленого нагадує про весну, додає оптимізму. Тому зелений колір меблів, що є на кухні, підніме настрій. Шпалери підбираються залежно від кольору зеленого. Якщо зелені меблі з відтінком синього, то ефект можна досягти за допомогою шпалер з холодним підтекстом: синім, яскраво-білим, сталевим.
М’які трав’яні та фісташкові тони зеленого можуть бути підкреслені світлими природними кольорами шпалер: блакитними, рожевими, молочними, кремовими.
Жовтий гарнітур додасть сонячного настрою, але його надлишок може негативно вплинути: викликати роздратування або апатію. Тому його необхідно врівноважувати за допомогою нейтральних перегородок. Чудовим поєднанням є молочний, яскравий білий або зелений.